ŚWIADECTWA SNE

Data 01.12.2016
Kurs SNE 
Kategoria

Kurs Daniel (13-15.08.2016)

Od 13 do 15 sierpnia 2016 roku w Sulejówku miał miejsce kurs Daniel.

Na kursie otrzymałam zachętę do codziennej i zaplanowanej modlitwy, potwierdzenie, że Jezus jest i czeka na mnie każdego dnia, że jestem szczęściarą i że w każdym momencie mam dostęp do swojego Boga. Nie muszę czekać na odpowiedni moment. On JEST! Poza tym otrzymałam spokój serca, umocnienie i zachętę do modlitwy przed każdą decyzją, nawet najmniejszą, do postawy na modlitwie – spotkaniu, nie modlitwie – żądaniu/roszczeniu. Na kursie Daniel zrozumiałam, że od Jezusa dostaję więcej niż mi się wydaje, tylko tego nie doceniam. Postanowiłam też na poważnie podejść do codziennej modlitwy, wyznaczyć do tego odpowiedni czas i miejsce. Chcę, aby to Jezus decydował i kierował moim życiem. Chce się z Nim spotykać codziennie. W końcu to najlepszy mężczyzna na świecie! :)

Agnieszka, 31 lat

 

Na kursie Daniel otrzymałam pewność, że Bóg jest, kocha mnie i potrzebuje. Dowiedziałam się, że Jezus przychodzi indywidualnie przez znaki dane i znane tylko mi i że mnie nie opuści. W trakcie kursu na adoracji Pan Jezus dotknął mnie przez słowo poznania „ty wiesz, że to Ja”, tak jak przed laty mi to już kiedyś powiedział, trzymając mnie za ramię. Na kursie Daniel otrzymałam wskazówki dotyczące modlitwy, które zamierzam wprowadzić we własnym życiu.

Agnieszka, 34 lata

 

Na kursie Daniel Bóg uświadomił mi, że Słowo Boże ma moc i że powinienem używać go właściwie. Pokazał mi też, jak radzić sobie z rozproszeniami podczas modlitwy. Podczas kursu doświadczyłem działania łaski Bożej przez przebaczenie. Mam zamiar wprowadzać usłyszane na kursie sugestie dotyczące modlitwy w życie, wsłuchiwać się w Słowo Boga i je wypełniać.

Artur, 39 lat

 

Na kursie Daniel Bóg ukazał mi przeszkody, które utrudniają mi głębokie przeżywanie modlitwy osobistej. Pokazał mi także moje słabości, które nie pozwalają w pełni otworzyć się na Jego łaskę. Po raz kolejny poczułam, że mnie kocha, ale jednocześnie dużo wymaga jako od osoby wierzącej.

Pokazał mi również, jak wielką wartość ma dobrze przeżyta modlitwa. Zobaczyłam także jej wpływ na całe życie. Dzięki temu kursowi zdecydowałam się codziennie rozpoczynać dzień od spotkania Boga na modlitwie. Ten kurs uporządkował moją wiedzę na temat modlitwy osobistej. Zamierzam po kursie wprowadzić w życie regularną modlitwę, trwając w obecności Boga, dając się prowadzić Duchowi Świętemu i starając się pokonywać trudności w modlitwie.

Justyna, 25 lat

 

Na kursie Daniel Pan Jezus zaprosił mnie na spotkanie z Nim w modlitwie, o której nie zawsze pamiętałam. Owoce po kursie na pewno pojawią się, ale potrzeba też czasu i wysiłku, aby być w codziennej łączności z Jezusem na modlitwie. Kurs uświadomił mi, że Jezus zawsze czeka na moją modlitwę, która jest zaproszeniem do spotkania z Nim. Modlitwa „Ojcze Nasz” zawiera tyle treści i nie jest długa, a można ją odmawiać przez 90 min. albo dłużej. Przeżyłam piękny kurs, pełen treści, które wskazują na wartość modlitwy. Po kursie pragnę spełnić swoje postanowienia o modlitwie osobistej i będę zachęcać do uczestnictwa w tym kursie osoby, które chciałyby się lepiej modlić.

Agnieszka

 

Na kursie Daniel dostałam od Boga potwierdzenie, że jestem nie tylko Jego ukochaną córką, ale też ulubioną :-) , że zależy Mu na bliskiej relacji ze mną, na wspólnym spędzaniu czasu i na rozwijaniu przyjaźni ze mną. Jego miłość i sympatia względem mnie dają mi impuls i motywację do wiernego trwania na modlitwie, nawet jeśli nie ma w niej szczególnych porywów, czy uniesień serca. Zrozumiałam na kursie, że bez modlitwy nie mogę żyć, że bez przyjaźni z Bogiem umieram. Chcę być wierną i wytrwałą w modlitwie osobistej i wspólnotowej, a także zachęcać innych do wzięcia udziału w tym kursie :-)

Ania, 30 lat

 

Na kursie Daniel zrozumiałem, że dzięki Jezusowi Bóg Ojciec jest blisko mnie, że mogę się do Niego zwracać, że powinienem z Nim witać dzień. Doświadczyłem tego, że Bóg Ojciec wzywa mnie by być gotowym do rozmowy z Nim, do spędzania z Nim czasu, bo On jest blisko. Po kursie zamierzam pracować nad tym, by lepiej wyglądał mój czas modlitwy.

Tomek, 37 lat

 

Na kursie Daniel odnowiłam moją relację z Bogiem poprzez modlitwę. Pan pokazał mi nieprzebaczenie, zranienie, które było w moim sercu i ufam, że zaczął to uzdrawiać. W czasie kursu ożywiła się też moja relacja ze Słowem Bożym. Dostałam nowe narzędzia do wzrastania w modlitwie. Najważniejszym doświadczeniem jednak było to, że czas modlitwy bez pośpiechu jest cennym czasem, w którym Bóg hojnie nas obdarza. Po kursie chcę korzystać z narzędzi i wskazówek, które poznałam na nim, aby wzrastać w modlitwie, a przez to pogłębiać relację z Panem Bogiem.

Ola, 26 lat

 

Na kursie Daniel otrzymałam obietnicę, że Królestwo Boże jest blisko i mogę doświadczyć „przedsionka” nieba już tu na ziemi. Doświadczyłam bliskiej relacji z Bogiem Ojcem, który jest ze mną, jest Ojcem czułym, kochającym, bliskim. Przytula mnie i w Jego obecności czuję pokój w swoim sercu. Zamierzam podzielić się z innymi doświadczeniami z kursu, trwać na codziennej modlitwie osobistej i uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej.

Danuta, 53 lata

 

Na kursie Daniel Bóg uświadomił mi, że w ostatnim czasie zgubiłam główny sens modlitwy. Niby wydawało mi się, że stawiam Boga i modlitwę na pierwszym miejscu w swoim życiu, ale tak naprawdę byłam skupiona na sobie, na swoich problemach, potrzebach, nawykach. Z biegiem czasu traciłam Go z oczu, pojawiało się coraz więcej chaosu, smutku, złości i nie wiedziałam, co jest tego przyczyną. Pan pokazał mi, że całą uwagę muszę znowu skupić na Nim i poświęcić Mu specjalnie wydzielony na to czas, a nie jego skrawki. Doświadczyłam na nowo miłości, radości i pokoju, rozbudzenia chęci modlitwy i skierowania całej uwagi na Boga, a nie na siebie. Zamierzam modlić się codziennie rano o jednej stałej porze i utrzymać ten stan organizując sobie czas w inny sposób niż dotychczas.

Ilona, 23 lata

 

Na kursie Daniel otrzymałem świadomość potrzeby ciągłej walki o modlitwę, o czas na nią przeznaczony. Jest to walka z samym sobą i z okolicznościami zewnętrznymi. Wygrana w tej walce zależy od mojej decyzji i woli walki, wspartych łaską Pana. Doświadczyłem tego, że im więcej Bogu dajesz, tym więcej od Niego otrzymujesz. Dlatego chcę walczyć o swoją modlitwę osobistą każdego dnia (oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba :) ).

Adam, 36 lat

 

Na kursie Daniel otrzymałem wskazówki, jak być blisko Boga poprzez kontakt z Nim w modlitwie, jakie spełnić warunki, aby modlitwa była dobra, jak walczyć o to, aby znaleźć na nią czas i miejsce. Doświadczyłem jaką modlitwa ma (może mieć) moc w moim życiu i ile może w nim zdziałać. Zrozumiałem, że jeśli poświęcę Bogu więcej czasu, chęci, skupienia to otrzymam o stokroć więcej. Po kursie zamierzam znaleźć więcej czasu na modlitwę, rozbudować ją, zagłębić się w niej, aby nie była oklepana, więcej rozmawiać z Bogiem, ale też wytężyć uszy, aby móc słuchać co On ma mi do powiedzenia.

Uczestnik

 

Na kursie Daniel otrzymałam narzędzia, jak, kiedy i dlaczego warto celebrować modlitwę osobistą. Poznałam moc modlitwy porannej. Po kursie oprócz modlitwy wieczornej chcę wdrożyć modlitwę poranną, chcę wygospodarować konkretną porę na modlitwę.

Anna